Kinderká - hrošíci trochu inak (1)


 admin    15 Mar 2017 : 05:15

DHP19920210B.jpg

Moje staré články na modrykonik.sk

Ako som v týchto dňoch zistila, na MK je veľa zberateľov hračiek z kindervajíčok. Keďže si myslím, že to, čo je teraz v kinderkách, nie je to, čo bývalo, dávam prednosť variantom starších sérii.  Často sa ľudia čudujú, že čo to vlastne zbieram, veď tie staré už každý má (alebo načo máš vo vitríne 4 rovnaké figúrky?)  

No a teraz mi práve nejaké došli, tak som si robila fotky na web a rozhodla som sa o jednej figúrke napísať viac. Kľudne aj o ďalších, kebyže je záujem.


Emil Eintopf zo série Happy Hippos auf dem Traumshiff 

Takže jedna z najobyčajnejších figúrok - hrošík kuchár - alebo Emil Eintopf zo série Happy Hippos auf dem Traumshiff   (u nás pod názvom Happy Hippo Holiday). Mám konečne tieto:

Emil Eintopf

U tejto figúrky je to zdanlivo ľahké.  Nemecké vydanie má čiapku, dodatočné nie. Keby tomu tak nebolo, pôvod figúrky sa dá rozlíšiť pod značky na nej vyrazenej. 

Najprv k tým dodatočným (pre zjednodušene EURO) - táto séria snáď vyšla v každej krajine, práve aj u nás. Značka na figúrke je na zadočku © FERRERO 1992 L (obsahuje rok a číslo figúrky). Jednotlivé reedície sa tak pomiešali, že už sa rozlišujú len dve - modrá a tzv. baby modrá. Rozdiel vidno aj z obrázka. Mať obe sa považuje za klasiku, je ich dosť, len treba dávať pozor, keď sa vám dostanú do rúk.

Nemecká vyšla ako prvá, je trošku drahšia. Väčšinou stačí mať aspoň jednu, ale občas sa podarí naraziť na variant. Všimnite si očné viečka. Jedny sú namaľované, druhé nie. Figúrka s namaľovanými viečkami je variant, takže zase o niečo drahšia. Sú tam aj iné rozdiely (farba varechy a podobne), ale toto je základný poznávací znak.

Ešte včera som si myslela, že mám konečne všetky štyri. Há, chyba lávky.  Nemala som poznačené, že ešte treba pri tej s nenamaľovanými viečkami sledovať aj farbu nohavíc. Základná je tmavočervená, variant má mať bledší odtieň. 

Takže ktoré máte doma na poličke vy? Ak máte aj tú so svetlejšími nohavicami, bola by som vďačná aj za fotku. Nech viem, v čom je ten rozdiel
0 Comments

Usefull links:

Nájdete nás